Vanaf 1 maart 2025 wordt er in de regio Waardenland gestart met zelfstandig oogdruppelen.In de regio Waardenland neemt het aantal senioren toe en de zorgvraag stijgt, terwijl het aantal zorgverleners afneemt. Daarom werken zorgorganisaties samen om zorg slimmer te regelen. Inwoners worden gestimuleerd meer zelf te doen met hulpmiddelen en begeleiding. Per 1 maart 2025 wordt er gestart met zelfstandig oogdruppelen. Ogen druppelen kunnen ouderen makkelijk zelf, dankzij hulpmiddelen die heel eenvoudig zijn in gebruik, zoals een oogdruppelbril. Dat scheelt tijd: inwoners hoeven niet meer te wachten tot een zorgmedewerker langskomt. En de wijkzorg richt zich op inwoners die echt niet zonder zorg kunnen.
Zelfstandig oogdruppelenVanaf 1 maart krijgen inwoners die oogdruppels nodig hebben, instructies mee zodat ze zelf hun ogen kunnen druppelen. Op ikzorgzelf.nl staan instructies en filmpjes om het oogdruppelen zo makkelijk mogelijk te maken. Zorgmedewerkers blijven uiteraard de mensen helpen die om (medische) redenen zelf niet hun ogen kunnen druppelen.
Inzetten op zelfredzaamheidDe wijkzorg wil vooral helpen bij mensen die écht zorg nodig hebben. Daarom werken alle zorgorganisaties samen om de zorg slimmer te regelen. Ziekenhuizen, huisartsen, apotheken, wijkverpleging: alle organisaties doen mee.
Met hulpmiddelen en begeleiding worden inwoners gestimuleerd om meer zelf te doen. Dit bespaart tijd, zowel voor inwoners als voor zorgverleners, die zo anderen beter kunnen helpen.
Ikzorgzelf.nl Op de website ikzorgzelf.nl vinden inwoners meer informatie hoe ze zelf met hulpmiddelen - zoals een druppelbril - aan de slag kunnen. Organisaties vinden hier handige downloads om hun cliënten te informeren over het zelfstandig oogdruppelen. Ikzorgzelf.nl is een initiatief van de VVT alliantie Waardenland, Stichting Drechtzorg en het VGZ Zorgkantoor.
Alle informatie vind je op
ikzorgzelf.nlWil je meer informatie over het thema zelfredzaamheid en hoe we dit verder uitrollen in de regio? Neem contact op met projectleider
Betty Ambaum.